2014. január 10., péntek

Őrzők- Első mese



Ayinatara
Kelet villáma

Keleten, hol a nap kél,
Él a keleti szél.
Ki bűnös megbünteti,
Tiszta szívűt megsegíti.
Homokvihar lépte nyomán,
Mennydörgés szól bűvös hangján.

-Apám! Apám! Sietnünk kell! – A fiatal férfi sietősen szólongatta az idős urat, aki még a tekercseket pakolászta a cserzett bőr táskába öreges nyugalommal.
Eres kezei még a legnagyobb vész közeledtével is óvatosan fogták az ősi írást, és tették őket a táska mélyére. Ez már a negyedik volt, ami megtömtek, de az ifjú fent a toronyban, az egyetlen fia, már látta a közeledő katonákat.
Amikor a fiatal uralkodót megfertőzte a Gonosz és bálványokat kezdett imádni az Égi teremtmények helyett akkor ő még nem tartózkodott itthon. Nála idősebbek azt is állították, még nem is élt.
Nagyon korán kivándorolt messze keletre, el a szülőfalujából, mert hívta valami, bár ő maga sem tudta micsoda. Harminc éves volt, amikor hazatért, nőül vette szerelmét, apa lett, és még remélték, hogy minden rendbe jöhet, de már akkor elkezdődött a tisztogatás. Aztán eltelt még harminc év, a fia felnőtt, feleségét elvitte a kórság, és hiába minden ima és tudás, a démonokat már nem lehetett kiűzni az uralkodóból, aki utolsó lépésként most mindent, és mindenkit el akart pusztítani, aki ismeri az Ősi Titkokat.
-Apám!- hallotta fia hangját az emeletről, majd futó lépteit lefelé a lépcsőn. – Mennünk kell, nincs több időnk!
-Idő. – mondta az öreg halkan. – Időből sosincs elég. – kuncogott, mire fia homlokán összeráncolódott a bőr, majd kisvártatva összehúzta a szemöldökét és erélyesen apjára szólt.
-Most nincs időnk a bölcseletekre apám! – azzal fogta a tekercseket, és amit tudott beledobálta a maradék két táskába, majd vállára vette őket és erős kezével tolva az öreget maga előtt, felnyitotta a csapóajtót, amely kivezetett a házból.
Az öreg még egy utolsó pillantást vetett otthona belsőjére, bölcs, sokat látott szeme könnyel telt meg, majd erőt véve magán elfordult és lement az alagútba.
Félúton jártak, amikor a fiú elővette a robbanószert és elhelyezte a gerendák alatt. Amikor elég messze értek meggyújtotta, és az alagút elhagyott része nagy robajjal omlott össze mögöttük.
A fiú nehéz szívvel nézett apjára, de érezte, erősnek kell maradnia, nem sírhat, annak most nincs itt az ideje.
Kiérvén a felszínre még egyszer hátrafordultak mindketten. Még látták a távolban, ahogy a házuk, és a város is lángokban áll. Barátok, szomszédok jaj- és halálsikolya száll a szélben, és nem segíthet senki az országon.
-Ha Ő még lenne!- emelte tekintetét az égre az öreg.
-Ő már nincs apám! Nem létezik, és nem is létezett!
Az öreg szigorúan nézett rá- Ne mondd ezt Aahil! Ő él!
-Akkor miért nem segített! Miért halnak a barátaink! Miért halnak a szerelmeink! Miért nem tett a te Őrződ semmit? – Aahil hangja megremegett, hogy a fájdalomtól, a haragtól, vagy a kettőtől egyszerre még tán ő maga sem tudta. – Miért nem tett semmit?
Kahlil csak némán nézte fiát. Mit is mondhatna? Hiszen érthető, hogy nem segített, hogy segítsen, ha senki nem hisz Kelet Őrzőjében?
Aahil legyintett egyet, majd elindult, bele a sivatagba, a kopár homok pusztába. Hosszú lépteivel apja nehezen tartotta már a lépést, de Kahlil sosem volt az a feladós fajta. Annak idején rálelt Kelet Őrének tekercseire, és ha a szerencse megsegíti őket, akkor eljuthatnak oda, ahol a hit szavai életre kelthetik őt, miközben látta, hogy Aahil szeméből egyetlen könnycsepp hullik a porba.

Valahol messze, a Láthatatlan város közepén, a Viharos Sivatagban, tágas palotájában Ayinatara éppen harmadszorra járta be az üres folyosókat.
Mögötte csendben, figyelő szemekkel követte leghűbb, és mára egyetlen társa, Zora nevű tigrise.
Az őrző csendben ballagott a poros, pókhálós, kihalt folyosókon, fejét lehajtva emlékezett a Régi Napok Dicsőségére.
Valaha a palota és a város is színes, mozgalmas hely volt. Nem telt el nap vígalom nélkül. Az emberek szerették, és tisztelték őt, mint Kelet vigyázó szellemét, és megtiszteltetés volt vele, s mellette szolgálni. Palotájába naponta jártak kereskedők ajándékokkal, karneválosok, hogy megmutathassák neki újabbnál újabb trükkjeiket, katonák, a legtisztább szívek, akiket nem a háborúskodás érdekelt, hanem hogy tőle tanuljanak, becsületes, tiszta harcot.
S ő örömmel osztotta meg velük a palotát, a tudását, és az életét is.
Aztán egyszer jött egy fiatal fiú. Ifjú, erős, okos és furfangos. Ő pedig megtanította mindenre. Mindenre!
Ez volt az egyetlen, és legnagyobb hibája. Amikor a Gonosz seregei betörtek Keletre, és ő csatába vezette hadait, ezt a fiút tette meg parancsnokává. A fiún azonban annyira elhatalmasodott a vér iránti vágy, hogy engedett a csábításnak és egy éjjel láncra verte Kelet Őrét, majd elpusztította a sereget és a várost.
Ayinatara pedig nem tehetett semmit. A palota titokcsarnokában kellett végignéznie, ahogy az egykor tiszta szívű fiú véreskezű gyilkossá válik és csak pusztítást, és halált hagy maga mögött. Ő pedig csak sírt, és sírt, mert engedte, hogy mindez megtörténjen. De a láncok, amiket a Teremtés kútjában készítettek megkötötték az erejét.
Mikor Zora kiszabadította dühében végigsöpört egész keleten, majd eltűnt a világ elől, hisz már senki hitt benne. Cserbenhagyta az embereket, cserbenhagyta a Keletet. Csak a három hű parancsnok, és azoknak százfős alakulata élte túl, de ők szétszóródtak a távoli városokban.
Amikor visszatért a Villámpalotába eltűntette a várost, és ezzel ő maga is eltűnt az emberek szeme elől. Ennek már 150 éve.
Mint minden séta, végül ez is a Titokcsarnokban ért véget. Egy kerek szoba, melynek falain ősi írás hirdeti, hogy ezen a helyen az őrző mindent lát és hall, s haragja lesújt azokra, kik nem tisztelik a törvényt. Ayinatara beállt a csarnok közepére, kezét elhúzta a hatalmas faragott kőzet előtt, mire megjelent egy égő város képe.
-Biztosan meg akarod nézni? – Zora selymesen doromboló hangja búgott a fülében. – Mindig ez a vége.
- Igen, Zora. – Sóhajtott a szellem – Mindig ez a vége. –suttogta, de a csendes, halk hang mennydörgésként kelt életre a szoba falain belül. Jelezvén, hogy a hiba, amit elkövetett, az örökkévalóságig kísérteni fogja.
Ayinatara szeme végigvándorolt a tájon, a jajveszékelő, síró arcokon, mikor teste hirtelen görcsbe rándult.
-Gazdám!- Zora odaugrott, hogy megtámaszkodhasson rajta. – Gazdám! Mi történt?
Ayinatara nem tudott megszólalni, kezét újra elhúzta a kő előtt, amin most két férfit látott. Egyikük fiatalabb, erősebb, a másik idősebb, s bár testileg már hajlott korú, de a lelke még ugyanolyan harcos, mint egy fiatalabb, hittel teli léleknek.
Az őrző erőt vett magán és felegyenesedett.
-Az erőm. – mondta csendben, s tovább figyelte a két menetelő alakot.

Apa és fia tovább gyalogolt a sivatagban. Csak mentek, és mentek, Kahlil térképeit követve.
-Gyorsan el kellene jutnunk valami védett helyre apám.
-Igen. Tartok tőle, hogy utánunk jönnek.
-Ettől én is félek apám. –Aahil halkan imádkozott, nem tudta kihez, hogy küldjön egy homokvihart, hogy eltűnjenek a nyomaik, mielőtt a katonák észreveszik, hogy elmenekültek.
De szerencsétlenségükre az uralkodó jól ismerte a hozzájuk hasonlók trükkjeit, és pontosan tudta, hogy a városon kívül is keresni kell őket. Egy tízfős alakulatot vett észre a nyomukban.
-Apám! Futnunk kell. A térképen jelez a közelben egy elhagyott várost, ott talán el tudunk bújni!
Aahil karon ragadta az öreget, és húzta maga után amilyen erővel csak tudta, de hiába minden, a katonáknak lovaik voltak.
Már majdnem elérték a város falait, amikor a katonák teljes erőből utánuk iramodtak, Aahil már azt hitte, nincs esély a menekülésre, amikor a semmiből hatalmas homokvihar csapott le rájuk. Aahil és az apja előtt elsötétült minden.
Álmában egy gyönyörű palota egyik szobájában járt. Egy gyönyörű nő állt az ablakban. Nem látta az arcát, de a tartásából tudta, hogy szomorú. Hosszú hullámos haját lófarokba fogta a feje tetején, mely aláomlott a derekáig. Ruhája a régi assasinokét idézi. Barna csizmája puha talpa nem csap zajt, homokszínű nadrágjának csípőjén piros öv tekeredik és hullik alá, oldalán két fényes szablya lógott.
-Ébredj Aahil. –mondta lágy, halk hangján mely olyan volt, mint az őszi szél – Ébredj, és higgy!
Aahil felugrott álmából, hirtelen azt sem tudta hol van, de aztán emlékezett rá, hogy a katonák követték őket. Aztán a hatalmas homokvihar.
-Apám! –ugrott fel mikor körbenézett a kis szobácskában és nem látta szeretett édesapját. Aztán hallgatózott, halk kuncogás szűrődött be az ajtó deszkáin át. Az apja nevetése, és még valaki. Aahil kitárta az ajtót, és egy aprócska konyhában találta magát. A tűzhelyen üstben leves fortyogott, az asztalnál az apja ült és vidáman cseverészett és magyarázott a túloldalon ülő leánynak. Együtt nevettek Kahlil egyik történetén.
- Fiam!- üdvözölte apja rég nem hallott vidámsággal a hangjában. –Örülök, hogy felébredtél.
Gyere. –vezette az asztalhoz - Hadd mutassalak be a vendéglátónknak. Kedves Neeta, a fiam, Aahil.
Amikor Neeta rápillantott Aahil szíve egy pillanatra megállt. A lányt fátyol takarta, csak a szemei látszottak. Viszont attól a pillantástól sosem fog többé szabadulni. A lány barna szemeiben ősi örvény kavargott, szeme tüzében villámok szikráztak, és akkora erőt sugárzott az a törékeny szempár, amilyet a fiú addig még csak elképzelni sem tudott.
-Üdvözöllek szerény hajlékomban Aahil, Khalil fia. Hajolt meg kedvesen.
Aahil nem tudott megszólalni a döbbenettől. A hangja nagyon hasonlított az álombeli hangra, végülis megmagyarázta magának, hogy az csak egy álom volt, és a lány valóban beszélhetett hozzá, míg ápolta. Csak az elméje így dolgozta fel az eseményeket.
-Mióta élsz itt Neeta?- kérdezte, mikor újra asztalhoz ültek.
-Mióta élek. - felelte a lány.
-Egyedül vagy?
-Aahil, nem illik ilyen hangnemben beszélned a vendéglátónkkal. –feddte meg apja a fiút.
-Bocsáss meg. – szabadkozott. –Nem rossz szándékkal kérdeztem.
Amíg Neeta kimerte az ételt Aahil jobban körülnézett a helyen. Tisztaság volt, minden csillogott, mégis valahogy olyan másvilági volt az egész.
Hogyan tudta egy ilyen gyenge, vagy legalábbis annak tűnő nő megmenteni kettejüket is? Hogyan nem találtak még rá az uralkodó katonái, és hogyhogy nem vitték el még rabnőnek a palotába? Hogyan tudott túlélni?
-A szemed sokat kérdez ifjú Aahil. – kuncogott a lány. Aahil most vette észre, hogy magának nem mert az ételből, és a fátylat sem vette le.
-Te nem eszel?
-Aahil!
A lány újra kuncogni kezdett. – Semmi baj. Nem eszek, mert nem vagyok éhes. Majd később. De ti csak fogyasszatok.
Eljött az éjszaka, Kahlil nyugovóra tért, de Aahil nem volt képes elaludni. Még mindig nem értette mi folyik itt, és nyughatatlan szíve fényt akart deríteni a rejtélyre.
Felkelt hát, csendben kiosont a szobából, és benyitott a másik helyiségbe. Ahogy sejtette, az ágy érintetlen volt.
Amikor megfordult, hogy kimegy valaki port fújt a szemébe, amitől azonnal elaludt.
Álmában egy elhagyott palota folyosóján találta magát. A díszes átjáró végén egy hatalmas tigris ült és várt. Nem támadott, nem morgott, csak várt. Aahil tett egy lépést előre, majd még egyet és még egyet. Amikor a közepére ért a tigris felállt, és elsétált. Csak az árnyékát látta.
Ahogy jobban megnézte a falak díszítését egy történet állt össze szemei előtt. Az első képen a Teremtés, a következőn a négy égtáj születése.  A folyosó végén balra fordult, amerre a tigris is, ami megint ott ült, és csak várt.
Itt is sorban jöttek egymás után a festmények. Egy véres harc története kelt életre. Egy olyan meséé amit még az édesanyja mesélt neki  gyermekkorában Kelet Őrzőjéről, és az Ifjú harcosról. Milyen szomorú mese volt, emlékezett vissza Aahil, aztán eszébe jutott anyja emléke. A bátor, erős hittel rendelkező asszony, aki egy olyan helyen született, ahol mindig karnevál volt, ahol nem volt sem szegény, sem gazdag, és egy olyan uralkodó irányított, akit mindenki tisztelt. Mindig szerette volna megtalálni azt a helyet. De aztán az édesanyja meghalt, ő felnőtt, és a történet csak egy mese maradt.
Az utolsó képnél megállt. A nő, akit ábrázolt az a nő volt, aki álmában az ablakban állt.
A ruhája, a haja ugyanúgy nézett ki. Kardjai a kezében, a szemében izzó csóvát éget a villám.
Aahil önkéntelenül megérintette a képet, mire a szellem lelépett a festményről, alakja áttetsző ködként kavargott.
-Ne higgy a látszatnak Aahil! Higgy a szívednek. Higgy bennem!
A hatás leírhatatlan volt. A fiú összerezzent, és felébredt. Az ágyában volt, holott jól emlékezett rá, hogy felkelt. Mi történik vele?
-Apám!- feltépte az ajtót, de most csak az apja ült odakint. –Apám, hol van Neeta?
-Neeta?
-Akivel tegnap itt beszéltünk apám! A lány!
-Milyen lány? Itt csak mi vagyunk fiam! Három napja eszméletlen voltál. Már azt hittem nem kelsz fel. – az öreg átölelte a fiút és a vállára roskadt. Aahil pedig értetlenül gondolt vissza az elmúlt eseményeire.
Mi történhetett?
Leült az asztalhoz, ami most poros és rozoga volt és csak nézett maga elé, míg apja kimerte neki az ételt.
-Egyél! Meg kell erősödnöd, hogy folytathassuk utunkat.
-Apám. Nem álmodtál valami furcsát?- kérdezett rá a fiú félve, mire az öreg halkan nevetni kezdett.
-De igen!- mondta vidáman, szeme a régi módon csillogott. Álmomban találkoztam az Őrzővel! Ő mondta, hogy fel fogsz ébredni, ne féljek. És milyen jót beszélgettünk!
-Apám! Jártál már kint?
-Kint?- az öreg elgondolkozott- Nem. Azt mondta, ne menjek ki, amíg fel nem ébredsz.
Aahil gyorsan elpakolt az asztalról, elővette a táskákat, és kutatni kezdett a tekercsek között.
-Mit keresel fiam?
-Az ősi írást. A próféciát!
Az öreg összehúzta a szemöldökét, majd elővette az egyik táskát, és elsőre kihúzta belőle a sárga papirost. –A test megöregszik, de ha elmédet karban tartod nem öregszik vele.- nevetett Khalil, és a fiú elé terítette az ősi írást.
Neki nem kellett néznie, hisz már annyiszor olvasta, hogy kívülről ismerte.
Aahilt ő tanította meg olvasni, az ősi tekercseket is, bár a fiú az anyja halála óta nem találta a hitét. A fiú csendben ült az írás felett, és próbálta kibogozni mit is jelentenek a szavak.

„Ősi erő halld meg hangom
 Erőm tisztán, szívből kapom.
 Szívek lángja éltet engem
 Ősi erőm add meg nékem”

„Villám súlyt, ha a belsőd sötét
 Fényem védi fényed körét
 Tárd ki ajtód, engedj be
 Lelked fénye éltem tüze”

Aahil olvasta a sorokat, de nem értette.  Mit nem vesz észre? Hátradőlt a széken, mire az megnyikordult. Kezét szemére tette, s próbálta összerakni a szavakat.
Nemsoká apja halk hangjára lett figyelmes. Az öreg megint magában mormolta a verset, mint oly régen.
A fiú behunyta a szemét, Khalil pedig hangosan, lassan szavalt. Aahilt apja hangjára elöntötte a békesség. Hihetetlen nyugalom szállta meg, és mikor úgy érezte, sehol nem lenne máshol, örökké itt maradna akkor értelmet nyert a vers minden egyes sora.
Aahil felpattant, magához ölelte apját, és erősen szorította. Az idős bölcs nevetve ölelte meg a fiút, majd áldását adta rá.
Aahil összeszedte a holmiját, és kilépett az ajtón, meghagyva apjának, hogy ne mozduljon ki, majd visszatér érte.

Ayinatara a Titokcsarnokban várt. Minden reménye a fiúban volt, és mosolyogva figyelte most, hogy sikerül e véghez vinnie a Hit próbáját.
Aahil kilépett a kis házikó ajtaján, szemét elvakította a nap, ami épp delelőn járt. Felvette a kabátját, hogy a szélben kavargó por ne a ruháját koszolja össze.
Amikor már jól látott egy idegen, kihalt város romjait látta maga előtt. Az út mellett, mely a város közepén álló kastélyhoz vezetett valaha gyönyörű házak düledező romjai álltak. Egy összetört szekér az oldalára borult, kereke nyikorgott baljós árnyat vetve az amúgy sem bizalomkeltő városra.
Ahogy Aahil egyre beljebb ment szeme előtt megelevenedett a régmúlt. Színes szalagok díszítették a házakat. A kereskedők portékáikat kínálva kiabálták túl egymást, az ivókban vidám mulatság folyt.
De ezek után megelevenedett az a hatalmas pusztítás is, amit az Uralkodó őrült vérontása hagyott maga után.
Aahil látta, amint a seregek az Őrző ellen fordulnak, a Gonosz által hajtott ifjú harcos oldalára állva engedelmeskednek vak indulataiknak. Vér fröccsent a házak falára, ártatlanok halálsikolya süvített az éjszakába. Az emberek menekültek, könyörögtek az őrzőnek, hogy segítsen, de imáikra nem érkezett válasz.
Miért nem segített az őrző? Aahil egy pillanatra megállt. Mit csinál?
-Ne feledd mit mondott neked!- mondta a halk, doromboló hang. Aahil mögött ott állt a tigris az álmaiból.
-Miért nem segített?- kérdezte meg egyszerűen. Ő csak tudni akarta, hogy a nagyhatalmú Őrző miért nem tett semmit? A tigris csak nézte, s Aahil a szemében olyat látott, amit tán senki más sem.
Némán bólintott, majd tovább folytatta útját. A palotához érve kinyitotta a kapukat, de olyan szélvihar támadt, ami majdnem visszafújta a kis házhoz ahonnan elindult. De ő megvetette a lábát, majd lassan, lépésenként a széllel szemben átért a homokfelhőn. Szeme előtt a sárga palota teljes pompájában magasodott az égig. A sokat látott épület most magányosan állt, nem volt benne a régi, pezsgő életből semmi.
Aahil rendíthetetlenül ment előre. Az álmaiban látott folyosón sétált már, majd balra fordult, ahogy a tigris mutatta. Egy hatalmas ajtó tárult szeme elé, aminek ajtaja nyikorogva tárult ki előtte.
Belépett a csarnokba, aminek a közepén ott állt a nő az álmaiból, de most nem tűnt szomorúnak.
-Ki vagy te?- kérdezte Aahil.
Ayinatara halk, kedves hangja mennydörgésként száguldott végig a csarnokban.
-Te ki vagy? Ki rám mersz törni szent magányomban!
-Aahil vagyok, Khalil fia.
-Miért vagy itt Aahil, Khalil fia?
Miért is van itt? Miért van itt? Kiváncsiságból? Nem. Aahil ott állt, és gondolkozott, de szíve mélyén már tudta.
-Az őrzőt keresem.
-Miért keresed?
-A segítségét kérem! Az Uralkodó ellen.
-Meg akarod ölni?
Aahil elgondolkozott. Amikor az anyja meghalt minden dühe az uralkodó ellen fordult. Akkor meg akarta ölni, mert miatta nem mentek a városba az orvosok. De azok után amit látott..
-Nem. –mondta halkan.- Nem akarom megölni.
-Akkor mit akarsz?
-Az embereket akarom megmenteni.
Ayinatara szája mosolyra húzódott. Végre!
-Mondd Aahil, mit tennél?- Ezen a kérdésen múlik most minden.
-Megtenném.
-Megtudnád?
-Remélem.
Akkor Ayinatara a fiú felé fordult, aki megdöbbenve ismerte fel benne azt a lányt, akivel a kis házikóban beszélt.
A szemében ugyanúgy kavargott az ősi őrvény, cikáztak a villámok és ereje hatalmasabb volt bárminél, amit ismert.
-Térdelj le Aahil Khalil fia!- hangja mennydörgésként hangzott a teremben. Kezét a térdelő fiú fejére tette, és az ő tiszta szívének ereje átjárta az Őrzőt.- Én, Ayinatara, Kelet villáma neked adom a képességet, hogy seregeddel megvívj a gonosz Uralkodó ellen, hogy felszabadítsd Kelet népét! Gyűjts magad mellé minden tisztaszívűt, és Én veled leszek a Harcban!
Aahil minden porcikáját átjárta a villámlás ereje. Érezte, ahogy vére felpezsdül.
-Honnan szerezzek sereget Úrnőm? –kérdezte a fiú még mindig térdepelve.
-Ezt bízd csak rám.
Ayinatara kitárta karját, mire hatalmas homokvihar söpört át Keleten. Az Őrző hadba hívta fiait, akik szétszéledtek a nagyvilágban, azok pedig mind lóra vagy tevére ültek, s a Láthatatlan város hamarosan újra megtelt az Őrző hű katonáival.
Ayinatara, Aahil, és a Három Hű parancsnok három napig gyűjtötték a sereget, végül a négyszáz fős had megindult az Uralkodó ellen.
-Te nem jössz őrző?- kérdezte Aahil. Ayinatara fájdalmas mosolyt küldött felé.
-Ahhoz nincs elég erőm, hogy elhagyjam a palotát. De innen foglak segíteni.

A Démoncsászár előre látta a pusztítást. Hiszen abból élt, csak a vér és a halál éltette. Azt is tudta, hogy ez lesz utolsó csatája. Az őrző ma meghal.
A három démonúr, akik annak idején az örök élet reményében neki adták lelküket parancsra vártak. Seregeik folyamatosan harcra készen álltak, párjuk nem volt az egész világon, mindenkin túltettek a pusztításban.
Az Uralkodó összetette a kezét - A lovamat- hangja hallatán még a levegő sem mert megmozdulni. Mindenki rettegte gonoszságát. Sötét lelke pedig örömet lelt a félelemben.
Fekete paripája hátán lovagolt ki a sárga homok pusztába, aminek színe, tudta jól, hamarosan vörös lesz a kiontott vértől. 
Megrészegülve saját hatalmától az Uralkodó elsők között vágtatott a másik tábor felé. De ők sem voltak restek, és felvették a harcot a fekete sereggel. Kard csillant a nap fényében, vér fröccsent a száraz homokra, a Démoncsászár eszelős nevetése harsant a magasba.
Ayinatara tehetetlenül figyelte a harcot. Nem volt elég ereje. Még.
Aahil leesett a lováról, de nem esett kétségbe. Szemével az Uralkodót kereste, és megindult felé.
Az Uralkodó kaszabolta maga körül az embereket, nem volt menekvés. Suhintott egyet, s egy fej lehullt, még egyet, és egy kar hullott porba. A következőt azonban megállította egy kard, s egy fiatal fiú. Szemében az Uralkodó egy pillanatra megfeledkezett arról mi is történik éppen. Felrémlett emlékeiben egy hasonlóan szikrázó szemű ifjú arcmása, ám valóban csak egyetlen pillanat volt, s a sötétség visszatért.
Ám ez a pillanat is elég volt.
A kard lendül, vér fröccsen…De akkor az ég sötétté vált, hatalmas zivatarfelhők takarták el a Napot, a szél végigszáguldott a sivatagon és mennydörgés kíséretében paripája nyergében megjelent Kelet Villáma, Ayinatara, az Őrző!
Szablyái villámokat lövelltek, fenséges megjelenése alatt meghajolt ég és föld. Mellette hűséges társa, a sárga tigris.
A villámok szétválasztották az arany hadat a fekete seregtől, s az őrző végre szemtől szembe állt esküdt ellenségével.
Nem hangzott el szó, nem volt rá szükség, az őrző és az Uralkodó tudták, ez lesz az utolsó csata kettejük között.
A harcosok elhátráltak a hatalmas erő közeléből, itt ők már úgysem számítottak. Szemük láttára csaptak össze Fény és Árnyék bajnokai.
Ayinatara kecses mozdulatokkal támadott és hárított. Úgy mozgott, mint homokszem a szélben. Az Uralkodó pallosa hatalmas csapásokat mért rá, melybe beleremegett a föld is, de az Őrző könnyedén elhajolt előle.
Hárít, véd, szúr. Halálos tánc folyt kettejük között.
Aahil térdre ereszkedett, példáját minden megmaradt ember követte. Kezét kitárta, s kérte a Teremtőt, hogy segítse meg őket, segítse meg Kelet népét, Az Őrzőt!
S akkor az égből villám hasított le, Ayinatara teste köré csavarodott, majd feltámadt a szél, és páncélként simult a nő köré.
A Démonúr megállíthatatlanul támadott, míg Ayinatara népe ősi imákat kántált, s az Őrző összegyűjtve minden erejét lesújtott a gonosz nagyúrra.
Homokvihar, szél és villámlás pusztította el a sötétség írmagját is a tájon, s Kelet őrzője újra teljes erejére lelt.

Kahlil számításai szerint már három hete élt egyedül a kis kunyhóban. Újra és újra átlapozta a tekercseket, főzött, aludt, és imádkozott egyetlen fiáért.
Már- már kezdte volna feladni a reményt, amikor a rozoga ajtó megnyikordult.
Kahlil öreg szeme könnyel telt meg, mikor aranyba és fehérbe öltözve megjelent az ajtóban fia. Aki mosolygott.
-Apám!- lehelte a boldogságtól elfúlt hangon a fiú, és apja nyakába borult.
-Fiam! Fiacskám!- Khalil tetőtől talpig végigmérte őt, miközben a könnyeit törölgette. –Mi történt?
-Gyere apám, és nézd meg.
Aahil kivezette az öreget a napra, és az ámulva tekintett körbe. A városban olyan kavalkád volt, ami még az ő öreg testét is megfiatalította. Mint gyermek a karneválon, úgy futott egyik kereskedőtől a másikig.
Amerre tekintett boldog, vidám arcok mosolyogtak vissza rá. Aztán észrevette a Villámpalotát. Az égbe nyúló, sárga tornyokon megcsillant a nap fénye, amitől úgy szikrázott, mint egy soha véget nem érő tűzijáték. 
-Gyere apám. Szeretnélek bemutatni valakinek.
Aahil türelmesen vezette végig az öreget a városon. Sokára értek a palotába, hiszen apja mindenhol megállt, mindenkivel váltott egy-egy szót, s szinte minden téglát megvizsgált.
-Mi történt itt fiam?- kérdezte végül, mikor már a palota belsejében lépdeltek, az arannyal díszített folyosón.
-Győztünk apám. Győztünk.
Kahlil nem is hitt a fülének, sem a szemének, amikor a hatalmas kőcsarnok közepén megpillantotta a nőt.
Idős lábai nem bírták feldolgozni az eseményeket, s az öreg Kahlil földre roskadt. Meleg kéz érintette vállát, és amikor felnézett ott állt előtte az Őrző.
-Üdvözöllek Kahlil, Ahmed fia. Hitünk lángja. Ha te nem lettél volna, akkor sosem tudtuk volna elpusztítani a gonosz nagyurat.
Kahlil felemelte tekintetét, és az erő, melyet abban a meleg, barna szempárban látott, átitatta az ő testét is. Jobban érezte magát, mint harminc éve, amikor ereje teljében volt.
-Csak neked köszönhető a béke Őrző!- hajolt meg tisztelettel.
-Ha nem hisznek bennem, hatalmam sincs. Hatalmam forrása az emberek hite a reményben, a jóságban, mások megsegítésében, az összefogásban. Ha te nem meséltél volna a fiadnak, és nem tanítottad volna, sosem válhattam volna meg rabságomtól. A hited hitet ébresztett benne. A tudásod tudást szült az elméjében.
-De a szíve az anyjáé. –felelte mosolyogva Kahlil, mire Ayinatara fejet hajtott az emlék előtt.
-Fogadd el ajándékomat bölcs Kahlil –mondta végül az Őrző, s az öreget egy hatalmas könyvtárszobába vezette. –Az ősi tekercsek csak egy olyan emberre vártak, aki tisztelettel bánik velük, s tudásukat képes átadni a fiatalabb nemzedéknek. Képesnek tartod magad rá?
Kahlil pedig boldogan vetette magát az ősi irathalmok közé.

Három nappal később Aahilt kinevezték a Keleti Birodalom uralkodójának. Apját pedig a nép tanítójának. Kahlil lelkesen okította a fiatalabb nemzedékeket. Keze alatt százak lelkében gyúlt világosság, tanítványai pedig mind továbbadták szavait más népeknek, és a Kelet virágzó földdé változott.
Aahil népének jó királya volt, békeséget, boldogságot, és igazságot hozott a Felkelő nap földjére, ahová soha többé nem léphetett ember gonosz szándékkal.
Nevét örökre kőbe vésték a Nagycsarnokban, s ahogy ő, úgy leszármazottai is örökre szövetségesei maradtak Kelet villámának.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése